Jedným z pilierov nášho úspechu je vývojové a konštrukčné oddelenie TATRAVAGÓNKY- tím, ktorý je lídrom v Európe vo vývoji nákladných vagónov a podvozkov. Vždy hľadáme to najlepšie riešenie pre každého jedného zákazníka a partnera – či už zo štandardného portfólia našich výrobkov, alebo ako unikátny návrh „šitý na mieru“ na základe požiadaviek zákazníka a trhu. Súčasťou našej ponuky je aj vývoj špeciálnych typov vagónov, podvozkov, či iných súvisiacich produktov. „Design to cost“, „Concurrent engineering“, „Project managament“ sú samozrejmou súčasťou nášho procesu vývoja. Disponujeme tým najmodernejším softvérovým vybavením umožňujúcim optimalizáciu technických riešení už vo fáze vývoja.
Naše riešenia nepoznajú geografické hranice – nami navrhnuté nákladné vagóny a podvozky, pri ktorých vieme garantovať aj skúšky a certifikáty, môžu brázdiť koľajnice štátov Európskej únie, Afriky, Blízkeho Východu, ale aj Spojených štátov amerických.

Pozeráme sa vpred, predvídame a ovplyvňujeme vývoj a trendy v oblasti nákladnej železničnej prepravy, preto ponúkame inovatívne technické riešenia. Vieme, čo je pre vás naozaj dôležité a neustále pracujeme na zefektívnení parametrov ako hluk, hmotnosť a energetická efektivita vagónov a podvozkov. Ako jedna z mála firiem realizujeme dynamické simulácie pre optimalizáciu našich technických riešení.