27. marca 2023

NOVÁ HALA PREDAJA VOZŇOV UŽ V PREVÁDZKE

V rámci rozvojových zámerov spoločnosti sa v poslednom období intenzívne revitalizovali niektoré časti výrobného areálu. Dnes sa môžeme pochváliť novou modernou halou predaja vozňov, kde sa už realizujú prvé prebierky vozňov. 

 

Nová moderná hala predaja vagónov, ktorá nahradila starú, nevábnu acetylenovú stanicu so skladom karbidu sa dočkala koncom februára svojej kolaudácie.  

Hala rozmerov 50,4 x 27,4 (so skosením 13,7 x 6,9 m) z oceľovej konštrukcie disponuje piatimi koľajami s montážnym kanálom s osvetlením po celej dĺžke a pripojením na 220 V. V severozápadnej časti haly je umiestnený vstup pre vysokozdvižné vozíky. 

Na prízemí administratívno-sociálno-technického vstavku je umiestnený príručný sklad farieb, ktorý je prístupný z exteriéru a z priestoru prípravy farieb. Je vybavený záchytnou a čerpacou zásobárňou/nádržou prekrytou oceľovým roštom. Priestor prípravy farieb je funkčne prepojený s priestorom príručného skladu a vstup z haly je cez pretlakovú komoru. 

Pre zamestnancov v administratívnej časti je navrhnuté spoločné WC s predsieňou. 

Priestor kancelárie na prvom podlaží je prístupný cez oceľové priamočiare schodisko. Kancelária je navrhnutá pre 5 trvalých pracovných miest a priestor pre porady.  

220 m nových koľají tak poskytne priestor na prebierku a občasné nanášanie farieb približne 10 vozňom, čím značne uvoľní kapacity starej preberacej haly, linky BU10.  

Odber noviniek

Chcete byť informovaný o novinkách a zaujímavých informáciách týkajúcich sa lídra na európskom trhu nákladnej železničnej dopravy?