10. júna 2016

Tlačová správa – Akvizícia ELH

TLAČOVÁ SPRÁVA POPRAD      16. 5. 2012

Tlačova správa - Logo Tatravagónka

Optifin Invest – stopercentný vlastník jediného výrobcu železničných vagónov a podvozkov na Slovensku a jedeného z najväčších v Európe, popradskej Tatravagónky, uskutočnil v poradí už tretiu zahraničnú akvizíciu. Po akvizícii spoločností Fabryka Wagónow Gniewczyna, Poľská republika v roku 2009 a Bratstvo Subotica, Srbská republika v roku 2011, nadobudol 100 percent obchodných podielov nemeckej spoločnosti ELH Eisenbahnlaufwerke Halle GmbH & Co. KG, Landsberg. Transakcia bola vykonaná so spätnou účinnosťou od 1.1.2012. V zmysle dohody oboch strán hodnota transakcie nebude zverejnená.

ELH Eisenbahnlaufwerke Halle Verwaltungs GmbH patrí medzi najmodernejšie fabriky na vývoj a výrobu podvozkov v Európe. Spoločnosť bola založená ako opravárenský podnik spoločnosti Deutsche Bahn AG, ktorý sa v roku 1998 transformoval na ELH Eisenbahnlaufwerke Halle GmbH. & Co. KG. Od roku 1999 prebieha výroba podvozkov použitím najnovších technológií v novovybudovanej fabrike so súčasnou rozlohou 24 000 m² v nemeckom Landsbergu. Výrobná kapacita podniku je 3 000 podvozkov ročne. Nová akvizícia umožní spoločnosti Tatravagónka a.s. Poprad rozšíriť svoje produktové portfólio o rôzne typy 3-nápravových podvozkov a podvozkov so zabudovanou kotúčovou brzdou. Nadobudnutím spoločnosti ELH získa spoločnosť Tatravagónka zdravý a výkonný podnik, ktorý ponúka rozmanité možnosti. Sme hrdí na to, že sa nám podarilo aj v týchto ekonomicky ťažkých časoch výrazne redukovať cudzie zadlženie spoločnosti a zároveň odovzdať firmu s dobrým potenciálom pre budúci rozvoj produktového portfólia. Ako jeden z najväčších výrobcov železničných nákladných vozňov v Európe je spoločnosť Tatravagónka a.s. pre ELH tým správnym majiteľom“, vyjadril sa ohľadom predaja spoločnosti Andreas Göer, vlastník 70 percentného obchodného podielu spoločnosti ELH a majiteľ AAE Holding AG.

Bc. Janečková Zuzana
Head of PR and marketing dep.

Odber noviniek

Chcete byť informovaný o novinkách a zaujímavých informáciách týkajúcich sa lídra na európskom trhu nákladnej železničnej dopravy?